Cikkünkből kiderül, hogy milyen természetes összetevőket tartalmazó termékeket érdemes magunkkal vinni.
Talán a leggyakoribb eset a NAPÉGÉS, ami ha bármilyen óvatosak is vagyunk könnyen előfordulhat. A napégés legjobb ellenszere a levendula, olaj és hydrolatum formájában is.
Ha már megtörtént a baj akkor fújjuk be az égett bőrfelületet levendula aromavízzel más néven hydrolátummal, és kenjük be regeneráló olajkeverékkel melyet már itthon elkészíthetünk az útra.
Hozzávalók:
- Orvosi levendula (Lavandula angustifolia) 2 ml
- Vietnámi eukalyptus (Eukalyptus citriodora) 1 ml
.- Növényi olaj 17 ml (édesmandula, körömvirág olaj)
Ezt még a nedves levendula hydrolátumos bőrfelületre vigyük fel.
A keverékből oszlassunk el 8-15 cseppet naponta több alkalommal a bőrön.
A napszúrás megelőzéséhez nagyon fontos a világos, fehér színű sapka viselete, és lehetőleg 11-15 óra között ne tartózkodjunk a napon. A napozásnál fontos a fokozatosság betartása, és a folyamatos folyadék pótlás.
A nyári vírusos HASMENÉShez elegendő egy kis mosatlan gyümölcs, vagy egy kis figyelmetlenség, a kézmosás hiánya, egy korty szennyezett víz, vagy találkozás egy olyan emberrel aki még maga sem tudja hogy beteg.
Tünetei:
-
vizes hasmenés,
-
étvágytalanság
-
hányinger , hányás
-
gyomorgörcs, izomfájdalom ,gyengeség
-
hőemelkedés,
-
fejfájás szédülés
A vírus ellen nincs orvosság, a kiszáradásra és a diétára ügyelni kell. Kiegészítésként segítséget nyújthatnak azonban az alábbi gyógynövények is tea formájában:
-
A gyömbér:A gyömbér csökkenti a gyulladást, elősegíti az emésztést, enyhíti a hasmenést és a hányingert. Enyhülést hoz gyomorgörcsök és puffadás esetén. Természetes antivirális hatású így segíthet leküzdeni a vírusokat. Adjunk egy teáskanál őrölt gyömbért / vagy fél teáskanál friss reszelt gyömbért 1 csésze vízhez, forraljuk 5 percig, és hagyjuk hűlni. Naponta 2-3 x fogyasszuk. Alternatív megoldás a gyömbér kapszula, vagy egyszerűen a fűszerként használt reszelt gyömbér.
-
A borsmenta: csillapítja és megszünteti a görcsöket, enyhíti a felfújódást, serkenti az emésztőnedvek és az epe kiválasztását, megszünteti a hányást, tehát fogyasszuk a teát naponta 2-3x. Külsőleg növényi olajba keverve a has masszírozásásra.
-
A kamilla: főként gyulladáscsökkentő, görcsoldó, fertőtlenítő hatása segít a gyomorhurut tüneteinek kezelésében, enyhíti hasmenést, hasi görcsöket, puffadást, hányingert.
Különösen a kisgyermekek szenvednek gyakran a FÜLGYULLADÁStól. Érdemes kipróbálni az alábbi illóolaj keveréket:
-Teafa olaj 1 ml
-Vietnámi eukalyptus 1 ml
-Orvosi levendula 1 ml
-Növényi olaj (körömvirág vagy édesmandula olaj) 7 ml
A keverékből oszlassunk el 3-4 cseppet a fül körüli területen naponta több alkalommal.
Továbbá kisgyermekes családoknak ajánljuk a feeling Elsősegély balzsamot is amely kizárólag természetes összetevőket tartalmaz. Különlegesen széles hatásspektrummal. Ökológiai gazdálkodásból származó növényi olajokkal: ligetszépe, homoktövis csipkebogyó. Válogatott illóolajokkal: kamilla, balzsamos szuhar, új zélandi manuka. Napégés , kipirosodott baba popsi, sebek, gyulladásos száraz bőr ápolására. Elalvás előtt a talpba masszírozva, stresszoldó hatású lehet az illóolajoknak köszönhetően.
Aromatipp! Mi-mindenre használhatjuk még ezeket az illóolajokat?
Vietnámi eukalyptus: Vízzel teli párologtatóba csepegtetve nagyon hatásos szúnyogriasztó. A várandósság első harmadában használata nem javasolt.
Levendula illóolaj: egyike azoknak az olajoknak amit tisztán, hígítás nélkül is a bőrre lehet kenni.
Kisgyermekes szülőknek különösen ajánlott hogy mindig ott lapuljon a táskájukban:elsősegélyként horzsolásokra, sebekre: pár csepp illóolaj fertőtlenít, elállítja a vérzést és csillapítja a fájdalmat. Hasznos lehet szúnyog, rovarcsípés és medúza csípés esetén is..
Levendula hídrolátum: használhatjuk arctonikként, sminklemosóként.
Férfiaknak borotválkozás előtt és után csökkenti a gyulladást.
Kiválóan alkalmazható a babaápolásban kipirosodott babapopsira, pelenka kiütésre
A teafa olaj nagyon jó fertőtlenítő: használjuk kézfertőtlenítésre, idegen helyen a wc fertőtlenítésére. Körömgombára.
Természetesen a fent leírtak nem helyettesítik az orvost. Az illóolajok további felhasználásáról a szakirodalomban olvashattok!
Szép Nyarat! kellemes pihenést!